Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane płoty drewniane w mgnieniu oka się psują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od odpowiedniego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten model ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji więc służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s